kolmapäev, 5. mai 2010

Proaktiivsusest

Tänane kiri on väga lühikene. Lihtsalt soovitus. Võta 15 minutit aega. Lase mõttes oma tavalised igapäevased tegevused - toimetamised silme eest läbi. Kui palju on nende hulgas asju, mida kohe üldse teha ei taha, aga on vaja? Pane neist kolm kõige vastikumat kirja. Miks nad nii vastikud on? Urgitse enda sees kohe sügavalt ja leia ka kõige salajased põhjused.

Seejärel tee pisike paus, siruta oma selga või tee midagi muud meeldivat ja …hakka otsima proaktiivsust enda seest. Mida mina ise saan oma mõjuringis teha, et muuta nad vähem vastikuks?
Ja kribi vastused kiiresti üles, muidu unustad ära, et olid äsja proaktiivne.
Proaktiivsus on 21. sajandi kõige hinnatum omadus tööandja arvates. Kui oled oma vastused kirja pannud, on järgmisel tööintervjuul kohe näide tuua.
Keskendu sel nädalal mõtteterale: Iga kord, kui mõtlen, et probleem on kusagil väljaspool, siis see mõte ise ongi probleem. Ehk, iga kord kui „miski või keski“ mind hulluks ajab, siis just see ongi mõte, millega on vaja proaktiivselt tegeleda.

Meile ei tee haiget mitte see, mida teised inimesed meile teevad. Kõige olemuslikumas mõttes haavab meid meie enda valitud reageering sellele, mis teised meile teevad.

Kui sul on tahtmist kopeeri oma brauserisse allpool olev aadress ja kuula mida Stephen R.Covey proaktiivsusest räägib. Teeb ta seda inglise keeles.

http://www.youtube.com/watch?v=U8LM4C1l70U&feature=related
Silva

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar